V

Arma Blog

Photoshop CS6 İle Gelen Yenilikler

Adobe firmasının merakla beklenen fotoğraf düzenleme aracının Adobe’nin Creative Suite 6 ile birlikte gelen beta sürümünün detayları yavaş yavaş günyüzüne çıkmaya başladı...

12.02.2010 Fuat Altun

Jquery nedir

Flash'ın alternatifi olarak çıkan ve büyük bir başarı kazanan Jquery: bir javascript kütüphanesidir yada bir diğer deyişle Javascripte'e ait bir frameworktür...

12.02.2010 Fuat Altun

Yandex-Seo

Dünyanın en iyi arama motoru görünen Google'a son zamanlarda çok güçlü bir rakip gelmiş gibi görünüyor. Heryerde Yandex reklamlarına rastlamak mümkün...

12.02.2010 Fuat Altun

Bilişim Sözlüğü : V

V.24: DTE ve DCE arasındaki fiziksel bir katman arabirimi için ITU-T standardı.

V.32: 4.8 veya 9.6 Kbps hızlarda çift yönlü veri iletişimini sağlamak için ITU-T standardı seri hat protokolu.

V.32bis: V.32'yi 14.4 Kbps hızına genişleten ITU-T standardı.

V.34: Seri bir hat protokolunu belirleyen ITU-T standardı. V.34, 28.8 Kbps hızını ve gelişmiş veri sıkıştırma tekniğini de içererek V.32 standardını genişletiyor.

V.35  Bir ağ erişim cihazı ile bir paket ağı arasındaki iletişim için kullanılan senkron, fiziksel katman protokolunu tanımlayan ITU-T standardı. V.35 daha çok Avrupa ve ABD'de kullanılır, 48 Kbps hız sağlar.

V.42: V.32 ve V.32bis ile aynı iletişim hızı ve aynı standartları kullanır. Fakat daha iyi bir hata düzeltmeye sahiptir, o nedenle daha güvenli bir standarttır.

VAR (value added reseller): Değer Katan Satıcı. Bilgisayar sektöründe, var olan bir ürünü alıp, ona özel bir uygulama gibi değerler katarak, farklı bir paket olarak satan kurum.

Virtual circuit: Sanal devre. İki ağ cihazı arasında güvenli bir iletişim oluşturmak için kurulan mantıksal devre. Sanal devreler, Frame Relay ve X.25'de kullanılırlar. ATM'de sanal devreye sanal kanal denir.

Virtual Private Network (VPN): Sanal özel ağ. Herkese açık olan iletişim altyapısını kullanan özel bir veri ağıdır. Tünel protokolu ve çeşitli güvenlik prosedürleri ile izinsiz girişlere karşı korunur.

VLAN (Virtual LAN): Sanal yerel ağ. Birçok farklı ağ bölümüne dağılmış olan, ancak aynı kabloya bağlıymışlar gibi birbiri ile iletişim kurmaları sağlanan, bir veya birkaç yerel ağ üzerindeki cihazlar grubu.

Voice over IP (VoIP): IP üzerinde ses. IP (Internet Protocol) protokolunu kullanarak ses bilgisinin yayılmasını yönetme özellikleri.

VRML (Virtual Reality Modeling Language): Sanal gerçeklik modelleme dili. Üç boyutlu görüntü dizilerini tanımlayan ve kullanıcılarının onlarla etkileşim içinde olmasını sağlayan bir dil.

Mesajınız Gönderildi

Mesajınız Başarı ile gönderildi
En Kısa sürede iletişime geçilecektir.

FİYAT TALEP FORMU

Bilgileriniz

Görüşme Şeklini Seçin

Açıklama

BİZ SİZİ ARAYALIM

Teraziler Caddesi Altın Sokak No:5- Sancaktepe , İstanbul, Türkiye . Reviewed by Kurumsal Müşteriler rated: 1685 / 10

Web Tasarım